Strona główna

Witamy Was na naszej stronie internetowej
Nazywamy się Szymon i Miłosz Buras. Jesteśmy bliźniakami i mamy już osiem lat. W tym roku szkolnym zostaliśmy uczniami pierwszej klasy integracyjnej przy Szkole Podstawowej nr 22 w Krakowie.

 


Jednak z powodu problemów ze zdrowiem, będących wynikiem porażenia mózgowego, nie możemy regularnie chodzić do szkoły.  Nasz pobyt w szpitalu, w związku z wykryciem w mojej głowie torbieli oraz z powodu operacji stóp Miłosza, utrudniły nam codzienne spotkania z kolegami i koleżankami w szkole. Prócz tego astma oskrzelowa, na którą cierpimy razem z bratem, powoduje, że często musimy zostawać w domu.  Toteż w tym roku zostało przyznane nam nauczanie indywidualne. Uczymy się w domu pod troskliwą opieką naszej cudownej Mamy i nauczycielek, Pani Joasi i Agatki.   

Nasze Panie doskonale wiedzą, jakie mamy zaległości w nauce i bardzo dbają o to, abyśmy je uzupełnili. Wiedzą też, co idzie nam najlepiej i dostosowują program do naszych indywidualnych potrzeb. Starają się jak najbardziej urozmaicać lekcje. Wyszukują i przynoszą nam dodatkowe pomoce naukowe.
Pani Agatka, która uczy mojego brata Miłosza, zajęła się nim bardzo troskliwie. Stara się tak dopasować program zajęć, aby mógł jak najwięcej się nauczyć. Podręczniki i ćwiczenia szkolne dla Miłosza są dodatkowo w wersji multimedialnej. Co bardzo mu pomaga w uczeniu się oraz w opanowaniu pisania na komputerze. Dlatego, że jego dłonie nie są tak sprawne jak innych dzieci i nie radzą sobie jeszcze wystarczająco dobrze z pisaniem ręcznym.  
Pani Agatka dba też o to, żeby Miłosz miał odpowiednią ilość przerw podczas lekcji z powodu obniżonego napięcia mięśniowego oraz dlatego, że mój brat bardzo szybko się męczy.
Nasze Panie zawsze dbają o to, żeby zajęcia były wyjątkowo atrakcyjne i starą się rozwijać nasze zainteresowania. A mamy ich wiele.
Szymon interesuję się głównie przyrodą, a szczególnie gadami i płazami. Jest też szczęśliwym właścicielem jaszczurki o imieniu Johann.


Marzy też o podróży do Brazylii, do lasów tropikalnych. Jednak póki, co te eskapady ograniczają się do okolic Krakowa.


Poza tym, uwielbia muzykę. Lubi słuchać piosenek Sylwii Grzeszczak, Beyonce i Shakiry. Bardzo podoba mu się język hiszpański. Ma słownik, dzięki któremu nauczył się wielu słówek (potrafi je już napisać poprawnie z pamięci). W „zerówce” brał udział w szkolnym konkursie talentów i przygotował prezentację o motylach.

      


Miłosz interesuję się Egiptem. Ma kilka książek na ten temat.  Jego marzeniem jest, aby zostać archeologiem i odwiedzić kiedyś Egipt! Teraz Miłosz zwiedza Polskę.


Miłosz uwielbia kotki i ma mnóstwo kocich maskotek, ale bardzo chciałby mieć żywego kotka! Interesuję się również Gwiezdnymi Wojnami. Ma nawet kolekcję muzyki filmowej oraz kilka zestawów Lego!
 
Ale przede wszystkim Miłosz marzy o tym, by móc samodzielnie chodzić!